6-os lista belégzés,gargalizálás,fűrdő
6-os lista
(Belégzésre, gargalizálásra, mosásra és ülepfürdőnek). – Bőrbetegségekre és légúti megbetegedésekre, a fogak és a szájüregi betegségek kezelésére, gargalizálással, aranyérre, menstruációs zavarokra. (Egyesek azt mondják, hogy ez a tea jó lenne gyomorbetegségekre is, de meg kell jegyezzük, hogy általában MIHAI BÁCSI ellenjavallotta, inni ezt a teát, csak nagyon ritkán javasolta, egy-egy személynek, hogy igyon ebből a teából.)
1.Közönséges mogyoró – Corylus avellana 2.Mezei katángkóró – Cichorium intybus 3.Közönséges Cickafark - Achillea millefolium 4.Gyepű rózsa (gyümölcs) – Rosa canina (fructus) 5.Közönséges vadalma – Malus sylvestris 6.Fodormenta - Mentha crispa / Borsmenta - Mentha piperita / Zöld menta - Mentha spicata 7.Bibircses nyír – Betula pendula 8.Orvosi székfű – Matricaria camomilla 9.Hamvas szeder – Rubus caesius 10.Királydió – Juglans regia 11.Cseregalagonya – Crataegus oxyacantha 12.Kerti petrezselyem – Petroselinum crispum 13.Fekete bodza – Sambucus nigra 14.Kocsányos tölgy – Quercus robur 15.Ezüst hárs – Tilia tomentosa 16.Réti here – Trifolium pratense
Egy lepedőanyagból készült vászonzsákocskába minden növényből 3 evőkanálnyit, vagyis egy maréknyit teszünk és a zsákocskát 4 liternyi zubogó vízben 1 percen át főzzük. Mindjárt egy lepedővel a fejünkön 10-12 percig belégzést végzünk.(este vagy reggel és este). Külön veszünk egy pohárnyi teát és naponta 6-szor gargalizálunk. Naponta 15-20-szor a teával benedvesítjük a beteg bőrfelületet. 20 perces ülepfürdőt kell végezni (a zsákocskát kivesszük).
A zsákocskát hidegen tároljuk és még 3 napig használjuk. Újrafőzzük a zsákocskát 1 percig és megismételünk minden a kezeléssel kapcsolatos tevékenységet. Az 5-ik napon kicseréljük a növényeket a zsákocskából, újakra.